Facts About ניתוחים פלסטיים Revealedרוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

ללבידו יש גם חנויות משלהם (לא ידעתי) וגם חנות אונליין. נייס!

אנחנו לא מצליחים להפריד בין הגדרות, אקסיומות ומסקנות. האקסיומה המרכזית שלי היא שהכל יחסי ואף שאיני מסוגל להוכיח את הנחות היסוד שלי אני משתמש בהן להוכחת טענותיי, למשל, שאין לוגיקה אבסולוטית.

לכן, הקביעה שאין לוגיקה אבסולוטית היא בעצמה אבסולוטית. אתה מנסה לומר שאין דרך נכונה אחת לחשוב, אך כדי לעשות זאת אתה פונה לאינטואיציות שלך על איך לחשוב ואלו אומרות לך שיש דרך אחת מסוימת לחשוב, ולכן יוצא לך שיש רק דרך אחת נכונה לחשוב והיא להבין שאין דרך אחת מסוימת לחשוב.

אני לא טוען שאני מומחה ללוגיקה פורמלית ולבטח לא ללוגיקה עמומה אבל אם תקדיש את המשאבים הדרושים לצפייה בקורס:

לדעתי, שתי התשובות נכונות. העובדה שבדת יש מערכת סבוכה כל-כך של הנחות מוטות ולא-סבירות וסתירות עצמיות מובילה לכך שהיא לא סבירה א-פריורית והיא חסרת כח הסברי; אך גם מובילה לכך שקל מאוד, ואולי הרבה יותר יעיל רטורית, לפרום את כל הקשר הזה על ידי הצבעה על סתירה מסוימת או אמונה אווילית.

המאמינים אולי ימהרו לקפוץ כמוצאי שלל רב על אופיים הרלטיביסטי של המדע, המתמטיקה והלוגיקה ולטעון שרק בתורתו של האל ניתן למצוא את האמת הוודאית והמוחלטת. אין להם כל סיבה למסיבה. הדת היהודית, לכל גווניה, היא פיתוח אנושי טהור שנתלה בהתגלות אלוהית שאולי התרחשה, ואולי לא, לפני למעלה משלושת אלפים ושלוש מאות שנה. באותה התגלות תיאורטית האל היה אמור להעניק לעם ישראל שתי תורות, אחת בכתב ואחת בעל פה, שמגדירות אמיתות וקני מידה אבסולוטיים. בדורות מאוחרים יותר איש כבר לא הבין מה בדיוק כתוב בתורה שבכתב ובמקרים רבים אנו מצליחים היום לפענח את האמיתות האלוהיות רק בעזרת פרשנויות אנושיות שגם הן לרוב אינן תואמות האחת את השנייה. אם התורות האלוהיות מבטאות את האמת האבסולוטית היינו מצפים למצוא בהן אמת מוחלטת אחת. לשם דוגמה, התורה הכתובה מצווה 'עַיִן תַּחַת עַיִן שֵׁן תַּחַת שֵׁן יָד תַּחַת יָד רֶגֶל תַּחַת רָגֶל.

פורטל היופי נשית.נט – כאן תוכלי להתעדכן על חידושים בעולם היופי והטיפוח. באתר תוכלי למצוא כתבות בתחום היופי והאסתטיקה, סקירות של מוצרים חדשים בשוק, טיפים ועוד..

ניתן כמובן להסתמך על אקסיומות אחרות כדי להוכיח את נכונות הכלל שדרך כל שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד אבל אז נהיה תלויים באקסיומות הללו ונבין שאין שום דרך להוכיח את הכלל מבלי להסתמך על אילו שהן הנחות שאינן ניתנות להוכחה.

"אני מאחל לך הרבה הצלחה עם הבלוג שלך. עם זאת תוכל לשפרו אם תוסיף הפנייה לאתר שלי ברשימת הקישורים הרלוונטיים שלך.

אם אתה מאמין שקיימת רק אמת אחת ומציאות אחת אז אתה אבסולוטיסט. זה לא תואר גנאי אבל אני חושב שזה גם לא תואר כבוד. האבסולוטיסטים מאמצים את האקסיומה שקיימת אמת אבסולוטית אחת או יותר והרלטביסטים אוחזים באקסיומה שאין אפילו אמת אבסולוטית אחת.

אז יש לה שלוש כאן מסיכות חדשות, שכל אחת מהן משמחת בדרכה. אני משתמשת במוצרי הטיפוח של בובי בראון מאז שהמותג עשה עליה לארץ והכרתי אותם, ולדעתי הם פשוט מעולים.

יש אכן זרם מחשבתי רלטיוויסטי-הומניסטי כזה, שנמשך עוד מפרוטגורס ו"האדם הוא מידת כל הדברים". אבל לדעתי ההומניזם בשיאו מבוסס לא על רלטיוויזם אלא על אבסולוטיזם בנוגע למה זה המוסר ומהו טבע האדם; אני מדבר כאן על ה"מצב הטבעי" של הובס ורולס, על החירות של מיל והאמפטיקה של יום, וכן הלאה - כולם האמינו ודיברו מתוך דעה על האמת של מהו טבע האדם ומה זה מוסר, לא מתוך השקפה רלטוויסטית לגבי נושאים אלו.

"הבעייה עם המבנה הדתי נעוצה בכך שהמבנה הזה הוא פרויקט בבנייה שמצריך מספר ההולך וגדל של האקסיומות, שמעצם הגדרתן אינן ברות הוכחה ומחייבות אותנו להאמין בנכונותן גם כשאנו לא מסוגלים למצוא להן שום תימוכין במציאות. "

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *